دورافتاده ترین جزیره جهان/عكس – گيتی نگار
خانه / جاذبه های گیتی / دورافتاده ترین جزیره جهان/عكس

دورافتاده ترین جزیره جهان/عكس

تریستان یک جزیره آتشفشانی در وسط اقیانوس اطلس در فاصله ۲۸۱۶ کیلومتری از نزدیک ترین خشکی در آفریقای جنوبی و ۳۳۶۰ کیلومتر از نزدیکترین خشکی در آمریکای جنوبی قرار دارد. «ادینبورگ هفت دریا»، اقامتگاه اصلی این جزیره، به عنوان دورافتاده ترین اقامتگاه دائمی جهان شناخته می شود که بیش از ۲۴۰۰ کیلومتر از نزدیکترین اقامتگاه انسانی، سنت هلن فاصله دارد.

این جزیره تقریبا به شکل دایره است و به طور متوسط ۱۱ کیلومتر قطر و ۹۸ کیلومتر مربع مساحت دارد و بیشتر کوهستانی است. یک آتشفشان به نام قله کوئین ماری در این جزیره وجود دارد و فوران آن در سال ۱۹۶۱ باعث شد تقریبا همه مردم، جزیره را ترک کرده و به انگلستان بروند. با این حال، جزیره نشینان در سال ۱۹۶۳ بازگشتند و آن را بازسازی کردند. دورافتادگی این جزیره، ارتباط و حمل و نقل آن با دنیای خارج را مشکل کرده است. فقدان فرودگاه، راه دریایی را تنها راه دسترسی کرده است.
اگرچه این جزایر اولین بار در سال ۱۵۰۶ توسط کاشف پرتغالی، تریستائو داکونها کشف شد اما دریای متلاطم مانع از ورود او به جزیره شد. او جزیره اصلی را به نام خودش نامگذاری کرد. ۱۴۰ سال بعد اولین انسان روی این جزیره پا گذاشت. اولین ورود به خشکی ثبت شده در این جزیره در سال ۱۶۴۳ بوده است. ۱۲۰ سال بعد در سال ۱۷۶۷، اولین بررسی مجمع الجزایر توسط ناوچه فرانسوی انجام شد و گزارش یافته ها در سال ۱۷۸۱ منتشر شد. ۳۰ سال بعد نیز اولین مهاجران دائمی وارد آن شدند.
امروزه این جزیره ۲۶۴ نفر جمعیت دارد که تنها ۸ نام خانوادگی دارند. اعتقاد بر این است که جمعیت فعلی از نسل ۱۵ جد، ۸ مرد و ۷ زن پدید آمده اند که در زمان های مختلفی بین سال های ۱۸۱۶ تا ۱۹۰۸ به این جزیره آمده اند. همه ساکنان کشاورز هستند و سهم خود را دارند. هیچ خانواده ای ملاک شخصی در این جزیره ندارد، همه زمین متعلق به همه است.
دورافتاده ترین جزیره جهان
دورافتاده ترین جزیره جهان
دورافتاده ترین جزیره جهان
دورافتاده ترین جزیره جهان
دورافتاده ترین جزیره جهان
دورافتاده ترین جزیره جهان
دورافتاده ترین جزیره جهان

درباره ی گیتی نگار

نقش و نگار گیتی در سایت گیتی نگار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *