جد انسان ها و حیوانات با 540 میلیون سال عمر پیدا شد/عکس – گيتی نگار
خانه / تکنو گیتی / جد انسان ها و حیوانات با ۵۴۰ میلیون سال عمر پیدا شد/عکس

جد انسان ها و حیوانات با ۵۴۰ میلیون سال عمر پیدا شد/عکس

برسام – محققین بالاخره توانستند جد انسان ها و احتمالا بسیاری از حیوانات را بیابند.

باستان شناس های تاریخ وجود انسان (Paleobiologist) در جستجوی اولین نشانه های حیات در زمین مدعی شدند توانستند اولین اثر و نطفه انسان ها را بیابند.

موجودی که تقریبا ۵۴۰ میلیون سال پیش بوجود آمده و اندازه آن در حد یک دانه برنج است. نام این موجود Saccorhytus coronarious به احتمال زیاد تمامی نسل های موجودات زیر آب و همچنین انسان ها و پستانداران شامل آن می شود.

جانورشناسان فسیل های این جانور را در تحقیقات خود در مورد زیست شناسی در قسمت هایی از کشور چین یافتند. تحقیقات انجام شده بر روی این فسیل نشان می دهد این جانور مقداری بیش از نیم میلیارد سال عمر داشته باشد که با این اوضاف جد همه جانورهای شناخته شده بر روی زمین است.

این تحقیقات در قالب مقاله ای منتشر شده است. یکی از نویسنده های این مقاله توضیح می دهد تحقیقات ما نشان می دهد جانورانی مانند جوجه تیغی و خرگوش و حتی ستاره دریایی نیز فرزندان Saccorhytus coronarious هستند.

جد انسان ها و حیوانات با 540 میلیون سال عمر پیدا شد (+عکس)

این پروفسور دانشگاه کمبریج می گوید فسیل یافت شده در حد چند میلیمتر است و ذره بین های میکروکوپی که استفاده شده، نشان می دهد این جانور دهان بزرگی دارد. تین موجود به احتمال زیاد در میان شن های زیر دریا زندگی می کرده و با همین دهان باز خود تغذیه می کرده است.

اندازه این فسیلیافت شده هم در نوع خود رکورد کوچکترین فسیل شناخته شده تاکنون را به خود اختصاص می دهد. حدس ها می گوید اگر جانوری قبل تر از این بخواهد وجود داشته باشد حتما بسیار کوچکتر از این جانور خواهد بود که پیدا کردن آن را برای جانورشناسان بسیار سخت تر نیز خواهد کرد.

درباره ی گیتی نگار

نقش و نگار گیتی در سایت گیتی نگار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *