Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home2/gitynega/public_html/index.php:1) in /home2/gitynega/public_html/wp-includes/feed-rss2.php on line 8
عجايب گيتی – گيتی نگار http://gitynegar.ir نقش و نگار گيتی در گيتی نگار Sat, 17 Mar 2018 14:03:14 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.4.16 مومیایی عجیب سه‌انگشتی پرو، انسان نیست http://gitynegar.ir/?p=5841 http://gitynegar.ir/?p=5841#respond Sat, 17 Mar 2018 14:03:14 +0000 http://gitynegar.ir/?p=5841 زمستان گذشته، مومیایی عجیبی در پرو کشف شد که به جای ۵ انگشت دارای ۳ انگشت در دست و پای خود بود. پژوهشگران با بررسی این مومیایی به این نتیجه رسیده‌اند که به‌رغم شباهت فراوانش، این مومیایی انسان نیست.
 

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از ایسنا، اوایل سال ۲۰۱۷ (زمستان ۱۳۹۵) بود که یک مومیایی در نزدیکی مقبره‌ای در کشور پرو پیدا شد. این اکتشاف به تیتر اول اخبار جهان راه یافت؛ زیرا این مومیایی به‌رغم ظاهر انسان‌نمای خود، فقط دارای ۳ انگشت در پا و ۳ انگشت در دست بود. جمجمه آن نیز بلند و کشیده بود.

سی‌تی اسکن ماریا، مومیایی سه‌انگشتی پرو

حال یک ژنتیک‌شناس روسی از سن‌پترزبورگ این نمونه را آزمایش کرده است تا زیستگاه و منشأ این مومیایی را مشخص کند. او تشخیص داد که این مومیایی که «ماریا» نام گرفته، متعلق به قرن پنجم پس از میلاد مسیح است؛ اما بررسی نمونه بافت آن نشان می‌دهد با اینکه تعداد کروموزوم‌های این مومیایی مانند انسان، ۲۳ جفت است؛ ولی انسان نیست.

شواهد موجود نشان می‌دهد که این مومیایی انسان است، ولی محققان می‌گویند که ساختار آناتومی این مومیایی با انسان‌های آن دوره کاملا متفاوت است. آن‌ها در حال مشاهده و بررسی شکل کروموزوم‌ها و آمینواسیدهای ماریا هستند تا ببینند آیا این مومیایی شبیه انسان‌های آن زمان است یا خیر.

یکی از تفاوت‌های عمده ساختاری این مومیایی با انسان، قفسه سینه آن است. شکل وارونه قسمت فوقانی بدن این مومیایی، دنده‌های آن را به شکل نیم‌دایره درآورده است. این ساختار بدنی مومیایی، محققان را در مطالعه اعضای داخلی بدن ماریا کمک کرده است.

برای حفاظت «ماریا» از کلرید کادمیوم استفاده شده که ماده‌ای شیمیایی با خاصیت ضدباکتریایی است.

در حال حاضر نیز محققان روسی به همراه محققان پرویی در حال انجام مطالعات بیشتر روی «ماریا» هستند و محققان روسی امیدوارند تا این مومیایی را به کشور خود منتقل کنند.

]]>
http://gitynegar.ir/?feed=rss2&p=5841 0
باور عجیب جان‌اف‌کندی درباره مرگ هیتلر/تصاویر http://gitynegar.ir/?p=5818 http://gitynegar.ir/?p=5818#respond Tue, 04 Apr 2017 10:20:25 +0000 http://gitynegar.ir/?p=5818 به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛  سندی که به تازگی منتشر شده است نظر عجیب جان اف کندی، سی و پنجمین رئیس جمهور آمریکا را درباره مرگ هیتلر بازگو می کند. بنا به آنچه کندی در دفتر خاطرات روزانه خود درباره مرگ هیتلر نوشته وی باور داشت که هیتلر خودکشی نکرده  و در جایی پنهان شده و هنوز زنده است.
باور عجیب جان‌اف‌کندی درباره مرگ هیتلر +تصاویر
باور عجیب جان اف کندی درباره مرگ هیتلر + تصاویر

کندی این خاطرات روزانه را در سال ۱۹۴۵ و در سن ۲۸ سالگی زمانی که به عنوان خبرنگار روزنامه هرست به اروپای جنگ زده  سفر کرد نوشته بود.

این روزنامه نگار جوان که در سال ۱۹۶۰ به عنوان رئیس جمهور آمریکا برگزیده شد در خصوص رهبر نازی ها نوشت : ” روی دیوار اتاقی که گفته می شود هیتلر در آنجا مرده است آثار سوختگی دیده می شود. هیچ مدرک کاملی نیز وجود ندارد که جنازه پیدا شده متعلق به هیتلر باشد. روس ها نیز درباره اینکه هیتلر مرده باشد شک دارند. “
باور عجیب جان اف کندی درباره مرگ هیتلر + تصاویر
باور عجیب جان اف کندی درباره مرگ هیتلر + تصاویر
]]>
http://gitynegar.ir/?feed=rss2&p=5818 0
مرگ عجیب یک زوج کهنسال/تصاویر http://gitynegar.ir/?p=5812 http://gitynegar.ir/?p=5812#respond Tue, 04 Apr 2017 10:17:25 +0000 http://gitynegar.ir/?p=5812 به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علاقه و محبت یک زن و شوهر پس از ۷۵ سال زندگی مشترک به عجیب ترین شکل ممکن خود را نشان داد. لایف ۹۱ ساله بدون اینکه هیچ اطلاعی از مرگ لورا همسر ۹۳ ساله اش داشته باشد تنها پس از گذشت ۴ ثانیه از مرگ وی فوت می کند.
زن و شوهر برای سه سال دور از هم زندگی می کردند، لایف بدلیل ابتلا به بیماری آلزایمر در خانه سالمندان بود و لورا بدلیلی مشکلات قلبی در بیمارستانی نزدیک خانه سالمندان. پس از گذشت ۳ سال، لورا در بیمارستان می میرد و در کمال تعجب و حیرت پرستاران لایف عاشق پیشه درست در همان روز و در کمتر از یک دقیقه چشم از جهان فرو می بندد.
به گفته اعضای خانواده آنها در طول آن هم سال حتی یک شب از هم دور نمانده بودند و این اتفاق در قلب های آنها رخ داده است. حالا قرار است طی مراسمی مشترک این زوج در کنار هم برای همیشه به خاک سپرده شوند. حاصل ازدواج آنها ۳ پسر بوده که در کنار ۷ نوه خود خانواده گرم و شادی را شکل داده بود.
مرگ عجیب یک زوج کهنسال+ تصاویر
مرگ عجیب یک زوج کهنسال+ تصاویر
]]>
http://gitynegar.ir/?feed=rss2&p=5812 0
کشف ۶ برج سنگی عظیم روی سطح ماه/تصاویر http://gitynegar.ir/?p=5806 http://gitynegar.ir/?p=5806#respond Tue, 04 Apr 2017 10:14:12 +0000 http://gitynegar.ir/?p=5806 به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان: تصاویری که به تازگی توسط گوگل مون و توسط ماهواره ناسا در مدار ماه و از سطح آن تهیه شده است  شش برج مرتفع سنگی را روی سطح ماه نشان می دهد. این برج ها دارای ارتفاعی بین حدود ۲ هزار تا ۵ هزار متر هستند.  ارتفاع یکی از این برج ها حدود ۴٫۸۰۰ متر است.

نظریه پردازان تئوری توطئه با استناد به تصاویر باور دارند این برج های سنگی متعلق به موجوداتی خاص هستند.

 

شف 6 برج عظیم روی ماه + تصاویر
” تیلور کلاگر ” یکی از محققانی که درباره فرازمینی ها تحقیق می کند در این باره گفت این برج های سنگی طبیعی بوجود نیامده اند و می تواند محل زندگی موجوداتی خاص باشد.
وی اضافه کرد : ” هنگامی که شما به این تصاویر نگاه می کنید چیزی شبیه به برج قابل مشاهده هستند. برخی از آنها حدود ۵ هزار متر ارتفاع دارند. شاید شما بگویید آنها بصورت طبیعی ایجاد شده اند. اما آنها طبیعی نیستند و مطمئنا توسط کسی یا موجوداتی ساخته شده اند.
شف 6 برج عظیم روی ماه + تصاویر
]]>
http://gitynegar.ir/?feed=rss2&p=5806 0
هیولای دریایی مردم فیلیپین را به وحشت انداخت/تصاویر http://gitynegar.ir/?p=5801 http://gitynegar.ir/?p=5801#respond Sat, 11 Mar 2017 07:37:30 +0000 http://gitynegar.ir/?p=5801 به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پسری به نام مارجوری کاباتینگان تصاویری در صفحه فیسبوک خود گذاشته که خبر از وجود یک هیولا در سواحل جزیره دیناگات می دهد. مردم این منطقه با مشاهده این جانور غول پیکر حیرت زده شدند و هنوز نتوانستند هویت این موجود را شناسایی کنند.
سنگینی این هیولای پشمالو که به نهنگ شباهت دارد،تقریبا به ۲۰۰ کیلو می رسد، همچنین شایان ذکر است که مردم این منطقه بر این باور هستند، این جانور به احتمال زیاد بر اثر برخورد کشتی ها از بین رفته و امواج جسد آن را به ساحل آورده است.
بنا بر اظهارات رسانه های محلی این مورد چندمین جسد از جانوران شگفت انگیز هیولا نمایی است که پس از زلزله چند روز گذشته در این سواحل دیده شده است.
گفتنی است که اولین بار چیزی شبیه به این موجود افسانه ای در سال  ۱۹۲۴ رویت شده است.
هیولای دریایی مردم فیلیپین را به وحشت انداخت
هیولای دریایی مردم فیلیپین را به وحشت انداخت
هیولای دریایی مردم فیلیپین را به وحشت انداخت
]]>
http://gitynegar.ir/?feed=rss2&p=5801 0
عبور سفینه ناشناس غول پیکر از مقابل دوریبن زنده ایستگاه بین المللی فضایی/فیلم http://gitynegar.ir/?p=5798 http://gitynegar.ir/?p=5798#respond Sat, 11 Mar 2017 07:35:02 +0000 http://gitynegar.ir/?p=5798 عبور سفینه ناشناس غول پیکر از مقابل دوریبن زنده ایستگاه بین المللی فضایی + فیلم

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ویدئویی که به تازگی توسط دوربین زنده ایستگاه بین المللی فضایی تهیه شده است یک سفینه غول پیکر عجیب را به تصویر می کشد. نظریه پردازان توطئه بر این باورند که ناسا تلاش کرده تا با ایجاد تغییر در این فیلم این شی پرنده  مرموز را مخفی نماید. در این فیلم یک شی ناشناس طویل سیگار مانند با دو چراغ درخشان در پایین  روی زمین شناور است.

این ویدئو توسط یکی از محققان اشیا ناشناس در یوتیوب منتشر شد. وی در توضیح آن نوشت: ” فکر می کنم چیزهای عجیبی در این ویدئو قابل مشاهده است. در انتهای ویدئو تصویر تاریک می شود و حدس من این است که ناسا عامدانه نور تصویر را بسیار کم کرده باشد.”

” تیلور کلوکنر” یکی دیگر از مححقانی که در زمینه یوفو فعالیت دارد در این خصوص گفت: ” قطعا در این فیلم اشیا ناشناسی قابل مشاهده هستند.  یک شی ناشناس پرنده سیگار شکل که بسیار عجیب است و من نمی دانم دقیقا چیست و همچنین در پایین آن، دو شی درخشان کروی.

من پیشتر هزاران ساعت از فیلم های دوربین زنده ناسا را مورد بررسی قرار داده ام و چیزهای زیادی را دیده ام. از اشیا پرنده ناشناس، قطعات بزرگ یخ تا قطعات فضاپیماها و نورهای درخشان. اما این چیزی که دیده ام شبیه هیچ یک از آنها نیست. کاملا مشخص است که به محض رویت این اشیا، تصاویر آن، توسط ناسا و یا شاید توسط خود این اشیا پرنده ناشناس کم رنگ و حتی تاریک شده اند.”

]]>
http://gitynegar.ir/?feed=rss2&p=5798 0
چهره یک روح در تصویر سونوگرافی جنین/تصاویر http://gitynegar.ir/?p=5795 http://gitynegar.ir/?p=5795#respond Sat, 11 Mar 2017 07:31:56 +0000 http://gitynegar.ir/?p=5795 به گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، هنگامی که زن ۳۰ ساله‌ای به نام لوییس اهل لیورپول انگلستان برای تعیین جنسیت نوزاد خود به مرکز تصویربرداری مراجعه و یک عکس سونوگرافی از او می‌گیرند، با مشاهده آن شوکه می‌شود. او گفت: اولش باور نمی کردم و فکر می کردم دچار بیماری روانی شده ام و مدام گریه می کردم.
دلیل تعجب لوییس این بود که وقتی با دقت به تصویر سونوگرافی نگاه می‌کرد چهره مادربزرگ خود ماری پارکینسون ۶۶ ساله که در سال ۲۰۰۱ فوت کرده است را می‌بیند.این زن که یک دختر ۱۱ ساله و یک پسر ۶ ساله نیز دارد می‌گوید: خیلی ها به من می گویند که این حتما یک حقه بوسیله فتوشاپ است اما من با اطمینان می توانم بگویم این چیزی نیست که قابل انکار باشد و من با هر بار نگاه کردن به این عکس مات و مبهوت می‌شوم.
چهره ارواح در تصویر سونوگرافی جنین
چهره ارواح در تصویر سونوگرافی جنین
چهره ارواح در تصویر سونوگرافی جنین
]]>
http://gitynegar.ir/?feed=rss2&p=5795 0
مرموز ترین موجوداتی که یک ماهیگیر روسی در اقیانوس دیده است/تصاویر http://gitynegar.ir/?p=5792 http://gitynegar.ir/?p=5792#respond Sat, 11 Mar 2017 07:29:45 +0000 http://gitynegar.ir/?p=5792 به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ “رومن فدورتسوف ” ماهیگیر اهل روسیه به تازگی تصاویر تعدادی از موجودات مرموز و عجیب دریایی را در صفحه توئیترش منتشر کرده است. وی که  با کشتی ماهیگیری خود در بندر ” مورمانسک” روسیه به ماهیگیری می پردازد در توئیتر حدود ۱۵۴ هزار نفر فالوور دارد . ” رومن” به علت تصاویری  که از این موجودات عجیب دریایی تهیه و منتشر می کند در تعدادی از سایر شبکه های اجتماعی نیز مشهور است.
یکی از این موجودات عجیبی که وی به تازگی عکسی از آن منتشر کرده است دارای بال هایی سفید است. وی در توضیح یکی دیگر از این موجودات دریایی نوشته : ” این ماهی معمولی دریایی شبیه به یک هیولاست.” وی همچنین با انتشار تصاویری از یک کوسه و یک خرچنگ عنکبوتی نوشت : ” امیدوارم اینها سمی نباشند.”

وی در این خصوص گفت : ” انسان تا کنون  توانسته فقط ۲ درصد از کف اقیانوس ها را مورد مطالعه قرار دهد و مطمئنا دهها گونه جانوری مختلف دیگر نیز وجود دارند که هنوز شناخته نشده اند.”

 

مرموز ترین موجوداتی که یک ماهیگیر روسی در اقیانوس دیده است + تصاویر

مرموز ترین موجوداتی که یک ماهیگیر روسی در اقیانوس دیده است + تصاویر

مرموز ترین موجوداتی که یک ماهیگیر روسی در اقیانوس دیده است + تصاویر

مرموز ترین موجوداتی که یک ماهیگیر روسی در اقیانوس دیده است + تصاویر

]]>
http://gitynegar.ir/?feed=rss2&p=5792 0
مشاهده یک شی نورانی از سمت آرامگاه کوروش/تصاویر http://gitynegar.ir/?p=5789 http://gitynegar.ir/?p=5789#respond Tue, 07 Mar 2017 12:07:35 +0000 http://gitynegar.ir/?p=5789 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ حسن خسروانیان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد از مشاهده یک شی نورانی توسط فرمانده یگان حفاظت این اداره خبر داد.
وی گفت: این شی نورانی دیشب (۱۵ اسفند) در ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه توسط فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد مشاهده شده است.

حسن خسروانیان ادامه داد: مسیر حرکت این شی از سمت آرامگاه کوروش به سمت تخت جمشید بوده است.

مشاهده یک شی نورانی از سمت آرامگاه کوروش + تصاویر

مشاهده یک شی نورانی از سمت آرامگاه کوروش + تصاویر

مشاهده یک شی نورانی از سمت آرامگاه کوروش + تصاویر

مشاهده یک شی نورانی از سمت آرامگاه کوروش + تصاویر

]]>
http://gitynegar.ir/?feed=rss2&p=5789 0
سقوط شی پرنده ناشناس مشکوک روی خورشید /فیلم http://gitynegar.ir/?p=5786 http://gitynegar.ir/?p=5786#respond Tue, 07 Mar 2017 12:03:19 +0000 http://gitynegar.ir/?p=5786 به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ جستجوگران فرازمینی ها با استناد به تصاویری که به تازگی توسط فضای پیمای رصدخانه ای خورشید تهیه شده است ادعا کرده اند یک شی پرنده ناشناس روی خورشید سقوط کرده است.  بنا به باور برخی از این پژوهشگران، اندازه این شی ناشناس برابر سیاره مشتری بوده است.
در حالی که بسیاری معتقدند این شی پرنده ناشناس به خورشید برخورد کرده است برخی دیگر اعتقاد دارند این یک سفینه فضایی متعلق به فرازمینی ها بوده است که با سوخت خورشیدی کار می کند. وبسایت روسی ” پراوادو ” در شرح این شی پرنده ناشناس مدعی شده است که این شی از تعدادی حلقه درخشان ساخته شده بود.

سقوط شی پرنده ناشناس مشکوک روی خورشید + فیلم///////////فیلم باید اضافه شود

گفتنی است؛ اواخر سال گذشته میلادی نیز انتشار عکسی مشابه توسط ناسا با نظریه پردازی های عجیبی همراه بود. در این عکس یک نقطه نورانی درخشان در نزدیک خورشید دیده می شد که با یک خط صاف درخشان به سطح خورشید متصل بود. برخی از جستجوگران موجودات فضایی با توجه به رنگ سفید این شی و تفاوتش با رنگ زرد خورشید آن را سفینه فضایی فرازمینی ها دانسته بودند که در حال تخلیه انرژی خورشید است.

سقوط شی پرنده ناشناس مشکوک روی خورشید + فیلم///////////فیلم باید اضافه شود
]]>
http://gitynegar.ir/?feed=rss2&p=5786 0